Розвиток художньо-творчого потенціалу учнів основної школи у процесі вивчення анімалістичного жанру

Автор: Пользователь скрыл имя, 04 Апреля 2012 в 12:49, курсовая работа

Краткое описание

Державна національна програма “Освіта (Україна, ХХІ ст.)” визначає головну мету – «визначення стратегії створення життєздатної системи навчання і виховання для досягнення високих освітніх рівнів, забезпечення можливостей постійного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності нації»

Оглавление

Вступ
Розділ 1. Теоретичні засади дослідження проблеми розвитку художньо-творчого потенціалу
1.1 Анімалістичний жанр у історичних аспектах становлення та розвитку
1.2 Особливості образотворчої діяльності учнів молодшого підліткового віку
1.3 Методика формування вмінь учнів основної школи виконувати анімалістичний малюнок
Висновки до першого розділу
Розділ 2. Педагогічні умови розвитку художньо-творчого потенціалу учнів основної школи засобами анімалістичного жанру
2.1 Методика виконання зображення птахів і тварин у 5-7 класах
2.2 Шляхи підвищення ефективності художньо-творчого потенціалу учнів основної школи у процесі вивчення анімалістичного жанру
2.3 Плани-конспекти уроків
Висновки до другого розділу
Список використаної літератури
Додатки

Файлы: 1 файл

Курсова робота.Корнутич Р.О..doc

— 759.50 Кб (Скачать)

Наступним етапом буде малювання пір'я тулуба, крил, хвоста.

Можете приступити до моделювання голови пташки, малюємо око, дзьоб, підкреслюємо деталі світлим (жовтим кольором).

Для своєї пташки виберіть яскраві, різноманітні кольори.

Для прикрашення пташки скористайтеся різними типами мазків - "гребінчиком ", " зернятком" , " горішком" та " перехідним мазком", "ягідкою".

Але пташці буде сумно одній . Тому навколо неї ми розмістимо квіти, кетяги калини, листочки, вусики, стеблинки.

 

IV.Самостійна творча робота учнів

 

V.Систематизація і корекція набутих знань

Сьогодні на уроці ми малювали Райдужну пташку. У кожного вона вийшла особлива, цікава, незвична, барвиста, чудова, так як усі ви робили цю роботу з любов'ю та натхненням.

Давайте згадаємо., що означає поняття "стилізація "?

(Стилізація - творча переробка форм реального світу з художнім узагальненням зображуємих предметів за допомогою спрощення малюнка і форми, об'ємних і кольорових співвідносин).

Які кольори використовують майстри малюючи декоративні зображення ?

(Малюючи декоративні зображення художники використовують кольори , які не є властивими для даної квітки або птаха і є занадто яскравими ).

 

VІ.Підведення підсумків уроку

1.Оцінка діяльності учнів під час уроку.

Сьогодні на уроці ми малювали Райдужну пташку. Ви користувалися шаблонами , але, незважаючи на це у кожного Райдужна пташка вийшла особливою, цікавою, незвичною, барвистою, чудовою, так як ви робили цю роботу з натхненням. Ви чудово закомпонували її у колі, поряд намалювали різноманітні квіти. І у кожного вийшов неповторний образ Райдужної пташки.

        2.Демонстрація учнівських робіт.

        3.Проголошення уроку завершеним.

        4.Прибирання робочих місць

 

                                                                                                                                                                   

                                   УРОК № 3

 

Тема уроку: Анімалістика . Малювання композиції „Африка „

                                                                                                                                              Мета

Навчальна:

-      Самостійно будувати форми персонажів з наступним кольоровим вирішенням малюнка.

-      Вчити учнів свідомо вибирати положення аркуша паперу (горизонтально чи вертикально)

Розвиваюча:

-      Вдосконалювати відчуття композиційної цілісності, вміння планувати малюнок на площинні аркуша.

-      Розвивати творчу уяву, образне мислення та виробляти зображувальні навички.

-      Удосконалювати знання про особливості будови тварин і вміння відтворювати образи живих істот за допомогою фарб.

Виховна:

-      Виховати творчу ініціативу учнів

 

Тип уроку: Комбінований урок засвоєння нових знань, формування умінь і творче застосування їх на практиці.

Завдання уроку:

- сприйняття та засвоєння нового матеріалу;

- знайомлення з новими поняттями й термінами;

- творити в техніці фасад будинку-фантазії для казкового героя.

 

Обладнання:

- зразки дитячих робіт за даною темою;

- таблиці

 

Матеріали:

-              аркуш білого паперу( формату А 4);

-              пензлі: широкий і тонкий;

-              гуашеві фарби;

-              графічні матеріали;

-              гумка;

-              місткість для води;

-              палітра; -ганчірка.

 

Методи і прийоми, що використовує вчитель на уроці:

-              організація сприймання;

-              бесіда;

-              розповідь - пояснення;

-              ілюстрація наочності;

-              стимулювання творчої діяльності учнів;

              методи контролю.

 

Види діяльності учнів:

-              пізнавальна (сприймання та засвоєння нових знань);

-              художньо - практична ( формування нових вмінь і творче застосовування їх на практиці).

 

Структура уроку:

 

I. Організаційна частина – 1 хв.

II. Повідомлення теми, завдань уроку й мотивація навчання – 3 хв.

III.актуалізація та корекція опорних знань – 2 хв.

IV.Робота над темою уроку 10 хв.

1 .Викладання нового матеріалу методом розповіді

1.      Словникова              робота

2.      Продовження              розповіді

3.      Перегляд              демонстраційного матеріалу

4.      Поетапне              виконання композиції вчителем з поясненням

5.      Стимуляція              творчої активності учнів

6.      Послідовність              виконання роботи

V.Самостійна творча робота підведення підсумків уроку              20 хв.

VI.Перевірка засвоєння нових знань 1 хв.

VII.Підведення підсумків уроку З хв.

 

Хід уроку

 

І.Організаційна частина

 

1 .Привітання

2.Перевірка готовності учнів до уроку

 

ІІ.Повідомлення теми, завдань уроку й мотивація навчання

Анімалістика (франц. genre animalier, від animal – тварина)

зображення тварин у живописі, скульптурі й графіці.

Зображення тварин зустрічаються вже в пізньому палеоліті, пізніше - в античному мистецтві.

ІІІ.Актуалізація та корекція опорних знань

Активізація учнів до пізнавальної діяльності (Ігровим методом)

IV. Робота над темою уроку

 

1.Викладання              нового матеріалу методом розповіді

 

Послідовне зображення композиції вчителем з коментуванням.

Зараз ми спробуєте створити образи тварин . Але спершу треба дізнатися яку будову тіла вони мають і чим відрізняються.

 

Постановка завдання для виконання самостійної практичної роботи.

V.Самостійна творча робота

 

VI. Перевірка засвоєння нових знань

VII. Підведення підсумків уроку

 

1. Демонстрування учнівських робіт

2. 0цінювання діяльності учнів під час уроку.

Сьогодні на уроці ви малювали звірів. Кожен з вас створив певний характерний образ тварини. По своєму незвичайні , фантастичні, радісні і світлі , яскраві малюнки.

3. Проголошення уроку завершеним.

4. Прибирання              робочих місць.

 

 

 

                           УРОК № 4

Тема уроку:

Компонування зображення тварини в ілюстративній манері у роботі “Кіт у чоботях”.
 

   Мета

Навчальна:
  - Ознайомити учнів з поняттям книжкової графіки.

  - Навчити учнів компонувати та виконувати зображення в ілюстративній    манері .    

- Самостійно будувати форми персонажів з наступним кольоровим вирішенням малюнка.

-  Вчити учнів свідомо вибирати положення аркуша паперу (горизонтально чи вертикально)

Розвиваюча:

-      Вдосконалювати відчуття композиційної цілісності, вміння планувати малюнок на площинні аркуша.

-      Розвивати творчу уяву, образне мислення та виробляти зображувальні навички.

-      Удосконалювати знання про особливості будови тварин і вміння відтворювати образи живих істот за допомогою фарб.

Виховна:

-      Виховати творчу ініціативу учнів

 

Тип уроку: Комбінований урок засвоєння нових знань, формування умінь і творче застосування їх на практиці.

Завдання уроку:

- сприйняття та засвоєння нового матеріалу;

- знайомлення з новими поняттями й термінами;

 

Обладнання :

- зразки дитячих робіт за даною темою;

- таблиці


Матеріали:

-              аркуш білого паперу( формату А 4);

-              пензлі: широкий і тонкий;

-              гуашеві фарби;

-              графічні матеріали;

-              гумка;

Методи і прийоми, що використовує вчитель на уроці:

-              організація сприймання;

-              бесіда;

-              розповідь - пояснення;

-              ілюстрація наочності;

Види діяльності учнів:

-              пізнавальна (сприймання та засвоєння нових знань);

-              художньо - практична ( формування нових вмінь і творче застосовування їх на практиці).

 

Структура уроку:

 

I. Організаційна частина – 1 хв.

II. Повідомлення теми, завдань уроку й мотивація навчання – 3 хв.

III.актуалізація та корекція опорних знань – 2 хв.

IV.Робота над темою уроку 10 хв.

1 .Викладання нового матеріалу методом розповіді

7.      Словникова              робота

8.      Продовження              розповіді

9.      Перегляд              демонстраційного матеріалу

10. Поетапне              виконання композиції вчителем з поясненням

11. Стимуляція              творчої активності учнів

12. Послідовність              виконання роботи

V.Самостійна творча робота підведення підсумків уроку              20 хв.

VI.Перевірка засвоєння нових знань 1 хв.

VII.Підведення підсумків уроку З хв.

 

Хід уроку:

 

-Організаційна частина.

3.        Привітання

4.      Перевірка              готовності учнів до уроку

 

- ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Вступ. Сприйняття мистецтва (до 8 хв.).
Бесіда “В майстерні художника-ілюстратора” проводиться під час демонстрації ілюстрацій до дитячих книжок, виконаних різними художниками в найрізноманітніших творчих манерах і техніках.

Ілюстрація - це малюнок в книжці, що передає зміст та настрій літературного твору

Варто зауважити, що художник-ілюстратор відтворює настрій літературного твору не тільки за рахунок композиції, “подібності” (зображення прочитаного), але й шляхом використання розмаїття художніх технік, своєрідності та стильових відмінностей, що відповідають певному стилю та оригінальній творчій манері, в якій написано літературний твір.

Основна частина:
Бесіда “Пригадуємо казку “Кіт у Чоботях” (оскільки головним персонажем є тварина, звернути увагу на особливості характеру та поведінки) - до 3 хв.

Педагогічний малюнок (до 5 хв.):
1. Акцентування уваги учнів на розміщенні головного зображення у заданому форматі; синтез форм тварини та людини у фігурі Кота у Чоботях.
2. Контурне рішення. Акцентування уваги на “ілюстративній стилістиці” зображення та використання методу загородження під час передачі плановості у композиції.

2. ПРАКТИЧНА РОБОТА
Вправи на розвиток дрібної моторики руки та елементарної фантазії (до 2 хв.).
“Одягання капелюха” на Кота у Чоботях: використовується кругла чи овальна форма, на якій кількома лініями відтворюється форма капелюха з пером.

Виконання навчально-практичної роботи (18 хв.).
Виконання компонування ілюстративної роботи “Кіт у чоботях”.

3. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ.
Аналіз учнівських робіт проводиться з акцентом на правильності композиційного рішення, будови головного героя та передачі плановості.

 

 

 

 

 

 



Информация о работе Розвиток художньо-творчого потенціалу учнів основної школи у процесі вивчення анімалістичного жанру