Автор: Пользователь скрыл имя, 16 Февраля 2012 в 13:22, реферат
Бейімделу (лат. adapto) техникалық жүйенің сыртқы орта жағдайларының өзгеруіне байланысты ол туралы ақпарат жинау және оны пайдалану арқылы өз қалып-күйлерін (жұмыс істеу алгоритмін, параметрін, құрылымын) өзгертуі; ағзалардың тарихи даму кезеңіндегі тіршілік ортасына бейімделуі.
Сәлемдесу рәсімін тандап алу.
Сурет Мектеп жол 1-11 сыныпқа дейін. Талдау жасау.Маған бастауыш мектепте ең жақсы есімде қалған. Шеңбер бойынша әңгімелейді.
Мен 5-інші сыныптан күтемін.
Негізгі бөлім.
Мектеп жолының негізгі бөлімі 5-9 аралығында.
Ойын. Комплимент.
Сабақ 3 Біз және біздің жақын жандар.
Мақсаты:Қоршағандар ең негізгі көмекшілер екенін түсіну
Сабақ барысы
Кіріспе
Ойын Алтыншы. Ассоциация.
Саған басқалар қандай көмек көрсете алады, сен ше?
Талдау. Шеңбер ішінде Мен деген жазу, 2-отбасы, 3-достар,4- мұғалімдер. Қорғаушы, тірек болатын қайсысы? Жақын жандар.
Өзерің басқаға қандай көмек бере аласыздар?
Мен істей аламын.
Менің автопортретім күн
Жаттығу. Менің көңіл-күйім түстермен.
Сабақ 4. Біз және біздің көңіл-күйіміз.
Мақсаты: Өз көңіл-күйін реттей білу.
Сабақ барысы
Кіріспе. Ойын. Қандай санды айтамын сонша адам тұрындар.
Жағдаяттар. Орындағын келмейтін істі орындау
Егер біреу оған кемшіліктерін айтса.
Себепсіз кінәләу
Уәдесін орындамаса т.б.
Түстермен көрсету.
Негізгі бөлім
Адамға көңілсіз күйін жеңуге бола ма?
Көңіл-күй-ол ... параққа жазу
.Көңілсіз күйді қалай жеңіп шығуға болады?
Талдау.
Қорытынды.Кемпір-қосақ түстерімен.
ИнЕУ-де өткен «Бейімделудің биологиялық, медициналық және психология-педагогикалық мәселелері» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференцияда қазақстандық және ресейлік ғалымдар өзекті мәселе – ағзалардың бейімделу мәселесін талқылады.
Ағзалардың
бейімделу мәселесіне, яғни қоршаған орта
жағдайларының өзгерістеріне биологиялық
жүйелердің икемделу қабілеттеріне көптеген
ғылыми зерттеулер арналған. Алайда бейімделу
теориясының көптеген қағидалары әлі
де пікірталас тақырыптары болып жүр,
бұл осы мәселені қазіргі заманның ауқымды,
негізгі биологиялық, медициналық және
психология-педагогикалық мәселелер қатарына
қояды. Конференцияға ұсынылған баяндамалардың
басым бөлігі экоталдауға, қоршаған орта
мониторингіне арналаған. Ғалымдардың
қоршаған орта жағдайын зерттеу барысында
алған мәліметтері ресми бақылау қызметтерінің
мәліметтерін толықтырады, бұл техногендік
әсерлердің салдарынан туындайтын жағымсыз
жағдайларға қоғам назарын аудара отырып,
табиғи факторлар құрамының өзгеру динамикасын
бақылауға мүмкіндік жасайды.
Конференцияда қоршаған орта ластануының
адам ағзасына, әсіресе бала ағзасына
әсерін тигізудің медициналық, биологиялық
аспектілерін зерттеу бойынша жұмыстар
ұсынылды. ИнЕУ-дің биология кафедрасының
ғалымдары, магистранттары мен студенттері
«Экология және адам денсаулығы» зертханасында
жүргізілген зерттеулер нәтижесін көрсетті.
Конференция жұмысында жеке тұлғаға бағытталған
білім жағдайындағы психология- педагогикалық
бейімделудің инновациялық үрдістері
мәселелеріне баса назар аударылды. Конференцияға
қатысушылар өз жұмыстарында қазақстандық
білімді жаңғырту мәселелерін іске асырды:
еліміздің әлеуметтік, саяси, экономикалық
өміріне қатыса алатын жан-жақты дамыған,
бәсекеге қабілетті ұлттық тұлғаны дамыту.
Ғылыми-практикалық
конференцияға арнап университеттің оқытушылары
мен „Дизайн„ кафедрасының студенттері,
қала суретшілері „Экология және адам
денсаулығы„ тақырыбында көрме ұйымдастырды.
Конференция қонақтары мен қатысушыларына
университеттің ғылыми кітапханасы экологиялық
мәселелерге байланысты ғылыми әдебиет
пен мерзімді басылымдар көрмесін ұсынды.
Қазіргі және болашақ ұрпақтың денсаулығына
зиян келтірмейтін адам мен қоршаған ортаның
үйлесімділігін табу — биолог, медик,
психолог пен педагогтардың, жалпы қоғамның
өзекті мақсат-міндеті. Сондықтан табиғат
пен адамның арасындағы үндестікті сақтап,
табиғи тепе-теңдікті бұзбауға тырысайық.
Информация о работе Бейімделу процессіндегі әлеуметтік жұмыстың рөлі мен маңызы